052-3792247

רעיונות שיווקיים » שיווק » עשרת העקרונות של שיווק מנצח

עשרת העקרונות של שיווק מנצח

כמי שעבדה במשך 15 שנים כמנהלת שיווק ובשנים האחרונות משווקת את העסק העצמאי שלי, אספתי במהלך השנים כמה עקרונות מנחים שלדעתי הם הסוד להצלחה שיווקית. אני שמחה לחלוק אותם איתכם:
1. תכננו מראש: אל תפעלו מתוך גחמות רגעיות, שיווק חייב להיות מתוכנן ולכל פעולה שיווקית שאתם מבצעים חייבת להיות מטרה מוגדרת ויעדים ברי השגה.

2. תתמקדו ושוב תתמקדו: חשוב למקד מסרים, למקד קהלי מטרה ולא לצאת בשיווק כללי שפונה "לכולם". הצרכנים מוצפים במידע, ורק שיווק ממוקד שפונה לקהלים הרלוונטיים יצליח לעבור את המסננת שלהם.

3. גמישות: היו גמישים לשנות את התהליכים ואת המסרים השיווקיים כאשר הנסיבות מכתיבות זאת. הימנעו משיטות ואסטרטגיות נוקשות.

4. לכו לפני שאתם רצים: שיווק בגדול יגזול מכם זמן יקר וכסף רב. לכן התחילו בשיטות שיווק פשוטות והמשיכו לכיוון שיטות מתוחכמות יותר, ככל שהניסיון והביטחון גדל.

5. מגוון של שיטות: השתמשו במגוון שיטות שיווק, כי לקוחות שונים ישמעו עליכם מערוצים שונים.

6. אל תחששו ממתחרים: אפשר ללמוד רבות ממתחרים, צרו קשרים טובים עם המתחרים שלכם ואל תנסו להכשיל אותם – אחרת זה יחזור אליכם כבומרנג.

7. השתמשו בכישרונות בסביבתכם: השתמשו במיומנויות ובמומחיות שקיימים בקרב חבריכם ובני משפחתכם, לפני שאתם מוסיפים עזרה חיצונית. זה יחסוך לכם כסף, וגם תקבלו שירות מעולה מאנשי מקצוע שבאמת אכפת להם מכם.

8. אל תחששו לשאול ולהתייעץ: לפני שאתם מוציאים כסף על לוגו חדש, ברושור צבעוני או אתר אינטרנט מושקע, תראו את החומרים לאנשים הקרובים לכם ותשאלו לדעתם. העצות שתקבלו מהם יעזרו לכם במיקוד המסרים וביצירת חומרי שיווק יעילים וטובים יותר.

9. תקשרו: השתמשו בכל אמצעי התקשורת הקיימים כדי להביא לידיעת האנשים מה אתם עושים וכיצד הם יכולים להשתתף. פרסום והפצה ברשתות חברתיות חשובים מאוד.

10. וזכרו – התהליך חשוב מהתוצר: הדרך שבה עושים את הדברים היא תכופות חשובה כמו התוצאה, אבל זכרו כי להשתתפות יש מטרה מעשית – להביא ליישום כלשהו. השיווק חשוב אך אינו מטרה בפני עצמה.

נכתב על ידי ענבר בזק מומחית למיתוג עסקים, דה מרקט משרד מיתוג ועיצוב גרפי.

אם אתם מוצאים שמאמר זה היה משמעותי עבורכם – שתפו אותו או עשו לנו לייק על ידי לחיצה על אחד מהכפתורים בחלקו העליון השמאלי של האתר.

רוצים למתג את עצמכם ברשת ולא יודעים איך? צרו עמנו קשר קשר ונשמח ללמד אתכם איך עושים את זה צעד אחר צעד. כמו כן דה מרקט מעניקה לכם שירות של ניהול מותגים באינטרנט – ומנהלים עבורך את כל הפעילות השיווקית ברשת ומחוצה לה.

2 Responses to עשרת העקרונות של שיווק מנצח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *